علاقه‌مندان براي خريد كتابهاي انتشارات برگ‌نگار مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 66975007 الي 8 و 66970716 تماس حاصل فرمايند.

ارتباط با ما

صفحه اصلي

درباره ما

فهرست موضوعي

ادبيات

هنر

           طراحي و نقاشي

           انيميشن

           معماري

           گرافيك

           هنرهاي تزئيني

           كنكور هنر

           عمومي هنر

عمومي

 

 

 

مراكز پخش

فروش پستي

 

 

 

   

 

 

اسكيس با مداد

اثر تامس سي. وانگ

مترجم: پروين شيخي

قيمت: 100,000 ريال

نوبت چاپ: اول، بهار 1389

شابك: 4-44-7352-964-987

تعداد صفحات: 120

قطع كتاب: بياضي

بعضي‌ها تصور مي‌كنند كه مداد با خودكار يا ماژيك هيچ‌ فرقي ندارد، چون با استفاده از همه آنها مي‌توانند طراحي كنند. آنها با اين طرز تفكر اين حقيقت را كاملاً ناديده مي‌گيرند كه بايد به مداد به‌عنوان يك ابزار منحصربه‌فرد و بي‌همتا نگاه كرد. توانايي درك و شناخت ظاهري اين تفاوت‌ها بسيار ضروري است. هدف از اين كتاب تشخيص تفاوت‌هاي موجود بين اين وسيله و ديگر وسايل طراحي است. بيشتر كتاب‌هاي طراحي و نقاشي هيچ‌گاه به اصل موضوع اشاره‌اي نكرده‌اند و در مورد ويژگي‌ خاص مداد توضيحي نداده‌اند. اكثر آنها در توضيحات خود اشاره‌اي كوتاه به اين وسيله كرده و سريع به معرفي تكنيك‌ها و شرح آنها پرداخته‌اند. تعداد انگشت‌‌شماري يافت مي‌شوند كه وقت‌شان را صرف سخنراني درباره «هنر اسكيس با مداد» مي‌كنند.

شناخت و درك واقعي طراحي با مداد فراتر و مهم‌تر از آشنا بودن با مدادهاي بسيار پيشرفته و ابزارهاي جانبي ديگر است. از يك سو اين شناخت به مشاهده دقيق و خلاق هنرمند مربوط مي‌شود. مثلاً مي‌توان در يك زمينه شلوغ اشياء را به‌صورت كاملاً مجزا ديده و بررسي كرد. از سويي ديگر، به احساس و ارتباط موجود بين هنرمند و سوژه برمي‌گردد. آنچه اين كتاب را از ساير كتب مشابه خود متمايز مي‌كند، بحث عميق آن درباره اصول و مباني طراحي است.

تغييرپذيري و سليس بودن اين هنر يكي ديگر از ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد آن است كه براي افراد تازه‌كار بسيار ايده‌آل مي‌نمايد. دانش و مهارت‌هايي كه از اين هنر مي‌آموزيد به راحتي قابل انتقال به رشته‌هاي ديگر طراحي است.

 

 

طراحي پرسپكتيو و كاربردهاي آن

اثر چارلز اي اوكانر جي ار - توماس جي. كي ار - ديويد بي. برگي

ترجمه الهام‌السادات رضايي

قيمت: 90,000 ريال، (گلاسه)

سال انتشار: 1385

شابك: 0-05-7352-964

تعداد صفحات: 112

قطع كتاب: بياضي

 

اين كتاب دو هدف ابتدايي را دربر دارد. نخست اين‌كه، اين كتاب طراحي شده است تا به‌عنوان يك كتاب كمك‌آموزشي در طي دوره‌هاي طراحي مورد استفاده قرار بگيرد و بر قوانين طراحي پرسپكتيو تأكيد مي‌ورزد. دوم اين‌كه، اين كتاب قصد دارد تا به مثابه يك كتاب راهنماي مرجع استفاده شود. تلاش شده است تا مطالب با تفاوتي منطقي ارائه شود. ساختار ارائه شده در نتيجة بهبود و پيشرفت دورة طراحي ساختاري در كالج هنر و طراحي كلمبوس است.

محتوا:

اين كتاب مباني پرسپكتيو بنيادين را به منظور طراحي پرسپكتيو بدون ابزار شرح مي‌دهد. علاوه بر اين، اين كتاب شامل قوانين فني پرسپكتيو است كه نيازمند طراحي تصويرهاي پرسپكتيو دقيق است. (از مقدمه كتاب)